Logo
BIP

Certyfikat za najlepszy produkt turystyczny województwa opolskiego dla Gminy Prudnik

Gmina Prudnik otrzymała certyfikat Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej – wyróżnienie za „Wieże Pogranicza”, jako przykład modelowej współpracy transgranicznej w budowaniu produktu turystycznego. Jest to, już druga nagroda przyznana Prudnikowi przez OROT za produkt turystyczny. Po raz pierwszy nasza gmina otrzymała nagrodę w 2015 r. za „Prudnicką Granicę Cudów – niezapomnianą przygodę w Górach Opawskich”.

Produkt turystyczny „Wieże Pogranicza” został opracowany przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, a zrealizowany dzięki mikroprojketowi z Euroregionu Pradziad pn. „Wspólna promocja rozwoju turystyki na pograniczu czesko – polskim” , z miastami Krnov i Jesenik. Na produkt składa się dziewięć obiektów widokowych na terenie pogranicza polsko - czeskiego. Oprócz pieczątek, które należy kolekcjonować w Dzienniku Wędrowca, jako dowód zdobycia obiektów, turysta zdobywa pamiątkowe monety, a na koniec sezonu może wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Dzięki projektowi zrealizowano również spot promocyjny, publikacje turystyczne ułatwiające zwiedzanie, uczestnictwo w targach turystycznych oraz gadżety promocyjne w tym prudnicką maskotkę – Wieżaka.

Wieże Pogranicza mają na celu promocję walorów turystycznych pogranicza polsko – czeskiego, a lokalne obiekty noclegowe mogą wykorzystywać produkt jako tygodniową ofertę turystyczną.

Partnerzy projektu wyrazili chęć dalszej współpracy przy rozwoju i promocji produktu.

Informacje o Wieżach Pogranicza

Obraz:

Autor: Wojtek Góra, dodano: Czwartek, 18 października 2018r. godz.:10:02.

Powrót do wyboru aktualności

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb