Logo
BIP

Sezon rowerowy w Gminie Prudnik oficjalnie otwarty

IV Turystyczny Rajd Rowerowy "Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy - legend polskiego kolarstwa" już za nami. Pomimo chłodnej aury frekwencja dopisała, co świadczy iż nasza impreza na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń w gminie Prudnik.

Na stracie w parku miejskim zgromadziło się wielu cyklistów od dzieci po seniorów, głównie z Prudnika, ale także z Głuchołaz, Nysy, Opola, a nawet z Rybnika. Najstarszym uczestnikiem był nasz gość specjalny Franciszek Surmiński, który w tym roku skończy 85 lat ! W przeszłości był on, nie tylko jednym z najlepszych kolarzy w naszym kraju, ale również trenerem naszego mistrza Stanisława Szozdy. Rajd otworzyła Kierownik Agencji Promocji – Malgorzata Halek – Malinowska wraz z Burmistrzem Prudnika Grzegorzem Zawiślakiem, który jednocześnie był uczestnikiem rajdu. Po pamiątkowym zdjęciu wszystkich uczestników, kolarze ruszyli na trasę, która w tym roku nie była wymagająca, za to obfitowała w atrakcje krajoznawcze. Uczestnicy mogli poznać nową ścieżką rowerową przy zbiorniku na ul. Poniatowskiego, wjechać na Czyżykową Górę, gdzie stoi platforma widokowa, zwiedzić zabytkowy spichlerz w Trzebini oraz podziwiać piękne widoki. 
Po raz pierwszy na trasie rajdu zorganizowany został punkt kontrolny, gdzie uczestnicy musieli podbić kartę, która jednocześnie była pamiątką rajdu. Dodatkowo mogli zaopatrzyć się w wodę i chwilę odpocząć. 
Na mecie cykliści otrzymali poczęstunek w postaci grochówki i kiełbasy z ogniska. Nie zabrakło gadżetów promocyjnych i nowych materiałów promocyjnych. W tym roku była to m.in. nowa mapa rowerowa wydana dzięki współpracy Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik z Miastem Krnov. PTTK Prudnik zorganizował gry i zabawy z nagrodami, które cieszyły się dużym powodzeniem. Na koniec uczestnicy otrzymali imienne podziękowania.
Organizacja rajdu miała na celu popularyzację turystyki rowerowej, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz walorów przyrodniczych i kulturowych Ziemi Prudnickiej. 
Dziękujemy za zaangażowanie w organizację imprezy członkom PTTK, którzy wspólnie z Agencją opracowali i oznakowali trasę, prowadzili grupy cyklistów oraz pomagali na starcie i mecie rajdu. Patronat medialny nad imprezą objął portal: www.goryopawskie.eu oraz Tygodnik Prudnicki i portal Teraz Prudnik.
Na V edycję rajdu zapraszamy za rok.

Autor: Wojtek Góra, dodano: Poniedziałek, 29 kwietnia 2019r. godz.:13:55.

Powrót do wyboru aktualności

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb