Logo
BIP

Wycieczka do Krnova w ramach projektu polsko - czeskiego

W sobotę 10 sierpnia grupa turystów z Prudnika wzięła udział w wycieczce do Krnova zorganizowanego przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik w ramach projektu pn. "Prudnicki Szlak Miejski".

Obraz:

Wycieczka miała na celu zapoznanie polskich turystów z miejską trasą partnerskiego miasta. Zwiedzanie rozpoczęło się w rynku, gdzie na grupę czekali pracownicy urzędu miejskiego w Krnovie. Przybliżyli oni historię miasta, a natępnie oprowadzili po najciekawszych miejscach i zabytkach Krnova. Prudniczanie mogli przekonać się, że oba partnerskie miasta mają dużo wspólnego m.in. przemysł włókienniczy, który dziś właściwie w obu miastach nie istnieje, ale w przeszłości przyczynił się do największego rozwoju tych miast. Również Knov miał swoich Fränklów i Pinkusów, którzy budowali nie tylko fabryki, ale dostojne wille projektowane przez znanych architektów tamtych lat.
Przerwą od zwiedzania był posiłek w jednej z miejskich restauracji. Po obiedzie grupa zwiedziła jeszcze charakterystyczne wzgórze Cvilin z rozległą panoramą miasta oraz pięknym barokowym kościołem pw św. Krzyża i Matki Boskiej Bolesnej. 

"Prudnicki Szlak Miejski" to nowa atrakcje Prudnika, która powstaje dzięki projektowi realizowanego z Funduszu Mikroprojketów  w Euroregionie Pradziad. Oprócz 4,5 km oznakowanej pętli, na trasie znajdą się tablice informacyjno - promocyjne oraz wydane zostaną publikacje: przewodnik po szlaku, folder dla dzieci oraz album fotograficzny o Prudniku Grzegorza Kubiaka. W przyszłym roku szlak zostanie uzupełniny aplikacją mobilną, która jeszcze bardziej uatrakcyjni nowy produkt turystyczny. Oficjalne otwarcie Prudnickiego Szlaku Miejskiego nastąpi 21 września.

Autor: Wojtek Góra, dodano: Poniedziałek, 12 sierpnia 2019r. godz.:22:00.

Powrót do wyboru aktualności

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb