Logo
BIP

Prudnicki Szlak Miejski – podsumowanie projektu

Nowy produkt turystyczny zrealizowany przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik z Funduszu Mikroprojketów w Euroregionie Pradziad

Projekt pn. "Prudnicki Szlak Miejski" współfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.

Obraz:

Prudnicki Szlak Miejski to licząca 4,5 km pętla, dzięki której zwiedzanie można zacząć w każdym punkcie trasy. Szlak pozwala zwiedzić najciekawsze miejsca i zabytki Prudnika. Trasę można podzielić na dwa odcinki, pierwszy pozwala poznać atrakcje w centrum miasta i parku miejskiego, drugi przybliża m.in. historię prudnickiego włókiennictwa.
Szlak jest oznakowany w terenie charakterystycznym kwadratem w barwach miasta. Na trasie znajdują się również tablice informacyjno - promocyjne.

W ramach projektu wydane zostały publikacje: przewodnik po szlaku, folder dla dzieci, które były promowane podczas uroczystego otwarcia szlaku oraz album fotograficzny „Prudnik nieZwykły” Grzegorza Kubiaka, który dostępny był podczas wystawy autora zorganizowanej w Prudnickim Ośrodku Kultury.

Obraz:

Prudnicki Szlak Miejski oficjalnie otwarty został przez Grzegorza Zawiślaka Burmistrza Prudnika oraz Małgorzatę Halek - Malinowską Kierownik Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik. Pomysłodawcą oraz realizatorem miejskiej trasy była Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, która przygotowała stoisko z publikacjami promocyjnymi. W dniu otwarcia każdy z uczestników mógł przejść szlak otrzymując uprzednio okolicznościową plakietkę, przewodnik z mapą oraz kartę kontrolną z oznaczonymi punktami, którą należało podbić w celu potwierdzenia zaliczenia danej atrakcji. Na szlaku napotkać można było na barwne postacie z grupy rekonstrukcyjnej, które uatrakcyjniły wydarzenie. Po przejściu trasy uczestnicy musieli okazać kartę z kompletem pieczątek w siedzibie Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik w nagrodę otrzymując gadżet promocyjny.

Na uroczystości nie zabrakło turystów z partnerskiego miasta Krnova, którzy również przeszli trasę. Kilka tygodni wcześniej, w ramach projektu, prudniccy turyści pojechali do Krnova, aby zwiedzić tamtejszą miejską trasę.

Projekt pozwolił na szeroką promocję Prudnickiego Szlaku Miejskiego w prasie lokalnej, w ościennych województwach oraz po stronie czeskiej. Wykonany został również spot promocyjny, który emitowany był w Telewizji Polskiej w oddziałach regionalnych we Wrocławiu, Opolu i Katowicach.

SPOT PROMOCYJNY

Na początku roku przedstawiciele miasta Krnova oraz Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik uczestniczyli w targach turystycznych w Katowicach i czeskiej Ostrawie promując walory turystyczne obu miast.

Prudnicki Szlak Miejski jest nowym produktem turystycznym ułatwiającym zwiedzanie największych atrakcji miasta. Dzięki realizacji projektu Prudnik dołączył do grona nielicznych miejscowości w województwie opolskim, które mogą pochwalić się tego typu atrakcją. W przyszłym roku szlak zostanie uzupełniony aplikacją mobilną, która jeszcze bardziej uatrakcyjni nowy produkt turystyczny.

Autor: Wojtek Góra, dodano: Piątek, 27 września 2019r. godz.:12:43.

Powrót do wyboru aktualności

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb