Logo
BIP

I Interaktywny Turniej Wiedzy o Prudniku

Z okazji 740-lecia miasta Prudnik po raz pierwszy Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik zorganizowała Interaktywny Turniej Wiedzy o Prudniku. Turniej skierowany był do uczniów szkół podstawowych Gminy Prudnik, w której wzięło udział 6 szkół Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Prudniku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Prudniku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Prudniku, Publiczna Szkoła Podstawowa im "Przyjaciół Dzieci" w Rudziczce, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Szybowicach oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance, wystawiając tym samym 35 dzieci.

Turniej składał się z 21 pytań, a zawodnicy mieli do zdobycia maksymalnie 100 punktów za każde pytanie. Nie liczyła się tu tylko prawidłowa odpowiedź, ale również szybkość i zwinność odpowiedzi oraz obrana przez uczestników strategia, gdyż błędna odpowiedź dawała uczestnikom punkty ujemne.   Rywalizacja była naprawdę zawzięta, w każdym momencie punktacja mogła ulec zmianie. I tak, też się stało w ostatnim pytaniu. Zuzannę Grzegocką, która przez większą cześć turnieju znajdowała się na III pozycji wyprzedziła Oliwia Tadla i tym samy zajęła jej miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Na pierwszych trzech miejscach usytuowały się:

I miejsce - Martyna Barłoga zdobywając 1861 pkt

II miejsce - Julia Malinowska zdobywając 1769 pkt

III miejsce - Oliwia Tadla zdobywając 1523 pkt

W turnieju liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, dlatego też każdy uczestnik otrzymał z rąk Jarosława Szóstki Zastępcy Burmistrza oraz Marii Strońskiej Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Prudniku pamiątkowy dyplom oraz nagrodę.

Autor: Ewelina Gromek, dodano: Piątek, 18 października 2019r. godz.:13:32.

Powrót do wyboru aktualności

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb