Logo
BIP

"Prudnik i Krnov na wyciągnięcie ręki" - podsumowanie projektu

Projekt zrealizowany przez Agencję Sportu i Promocji w Prudniku oraz Miasto Krnov z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad współfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.

Obraz:

Głównym działaniem projektu była realizacja aplikacji mobilnej Gminy Prudnik. Aplikacja powstała z myślą o mieszkańcach gminy, jak również wszystkich tych, którzy chcą wybrać się do Prudnika i w jego okolice aby dowiedzieć więcej na temat tego regionu.

W aplikacji znajdziemy informacje o najważniejszych zabytkach i atrakcjach turystycznych, dowiemy się, gdzie najlepiej aktywnie spędzić czas i wybrać się na spacer z rodziną. Aplikacja ułatwi również znalezienie miejsca parkingowego, restauracji, noclegu i poinformuje o bieżących najciekawszych wydarzeniach w okolicy. Dodatkowo znajdziemy tutaj propozycje różnych wycieczek: pieszych, rowerowych czy nordic walking. Warto szczególnie wybrać się na wycieczkę po Prudnickim Szlaku Miejskim i posłuchać, co postacie historyczne mogą nam opowiedzieć o najważniejszych atrakcjach Prudnika.

Aplikacja mobilna Gminy Prudnik dostępna jest bezpłatnie w sklepach internetowych:

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.prudnik&hl=pl

App Store: https://apps.apple.com/ag/app/prudnik/id1529581824 

Informacje na temat aplikacji można znaleźć m.in. na portalu miejskim www.prudnik.pl

Obraz:

Realizacja projektu pozwoliła na szeroką promocję aplikacji mobilnej w prasie lokalnej, na popularnych portalach internetowych tj.: Onet.Podróże, WP.Turystyka, Podróże.pl, NaszeSudety.pl .Wykonane zostały również materiały promocyjne: etui na szyję na smartfona, etui na ramię na smartfona, rollup, ulotki promocyjne. Przedstawiciele ASIP i Miasta Krnov wzięli udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Ostravie, gdzie zaprezentowali wspólną ofertę miast partnerskich.

W ramach projektu zorganizowano również wizytę 50 turystów z Krnova w Prudniku, dla których przygotowano zwiedzanie miasta prezentując nową aplikację mobilną Gminy Prudnik. Na koniec wizyty Czesi mogli zakosztować polskiej kuchni w jednym z prudnickich lokali gastronomicznych.

Kilka dni później Grupa 50 osób z Prudnika wybrała się na zwiedzanie Krnova. Czescy partnerzy pochwalili się nowym Centrum Informacji Turystycznej oraz zorganizowali zwiedzanie miasta z zestawem nagłośnieniowym zakupionym w ramach projektu. Na trasie zwiedzania polscy turyści mogli m.in. podziwiać nowe tablice informacyjne, które również zostały postawione dzięki projektowi w centrum miasta. Na koniec wycieczki, turyści zakosztowali czeskich specjałów gastronomicznych.


Dzięki realizacji projektu Gmina Prudnik zyskała nowoczesną i rozbudowaną darmową aplikację mobilną w czterech wersjach językowych, która jednocześnie jest dopełnieniem systemu informacji turystycznej dla odwiedzających miasto i jego okolice, a także cennym źródłem informacji praktycznych dla mieszkańców gminy.

Autor: Wojtek Góra, dodano: Wtorek, 1 grudnia 2020r. godz.:10:12.

Powrót do wyboru aktualności

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb