Logo
BIP

Miasta Partnerskie ponownie w Prudniku

Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego to wydarzenie, które co roku przyciąga do Prudnika setki wystawców prezentujących wyroby ceramiczne, rzeźbę, malarstwo, haft, biżuterię, metaloplastykę i wiele innych. Wystawa, to przedsięwzięcie o randze międzynarodowej, nad którą corocznie patronat honorowy obejmuje Ambasador Republiki Czeskiej w Warszawie oraz Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie.

Na zaproszenie Burmistrza Prudnika przyjeżdżają w tym czasie do nas miasta partnerskie, aby wziąć udział w Wystawie oraz zaprezentować swoją barwną kulturę i tradycje. W tym roku gościliśmy przedstawicieli miasta Northeim, którzy do Prudnika przyjechali z delegacją swojego miasta partnerskiego Tourlaville (Francja). W ubiegłym roku oba miasta obchodziły 50 lecie współpracy, w których Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych miał przyjemność uczestniczyć. Miasto Nadwirna z Ukrainy również zaprezentowało swoją kulturę, a na scenie odbyły się występy Romana Sadruka, który prezentował muzykę huculską. Nie zabrakło naszych czeskich przyjaciół z miasta Krnov oraz Bruntal. Stało się, to już tradycją, iż oba miasta prezentują swój region na wspólnym stoisku wystawowym.

Przyjazd przedstawicieli miast partnerskich oraz zaprzyjaźnionych był dobrą okazją do licznych rozmów o dalszej i owocnej współpracy. Podczas wizyty w Urzędzie Miejskim w Prudniku delegacje miały możliwość zapoznania się ze sposobem funkcjonowania urzędu, strukturą administracji publicznej w Polsce oraz z historią naszego miasta. Natomiast odwiedziny nowo budowanego basenu miejskiego wraz z halą sportową czy też kina wywarło ogromne wrażenie nad postępem rozwoju Prudnika. Zaproszeni goście poznali również atuty naszego regionu, a mianowicie zamku w Mosznej, który swą wzniosłą strukturą zachwycił zwiedzających. Przedstawiciele miast podziwiali również malownicze tereny gór opawskich, które wpisują się w krajobraz naszego miasta.  

Odwiedziny przedstawicieli miast partnerskich były kluczowym wydarzeniem dla naszego miasta, gdyż budowanie relacji między państwowych sprzyja rozwojowi społecznemu i kulturowemu, a także promocji miasta Prudnik.

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb