Logo
BIP

Promocja turystyki rowerowej na pograniczu polsko - czeskim

W sobotę 4 sierpnia, mimo upalnej pogody, grupa piętnastu polskich i piętnastu czeskich entuzjastów kolarstwa wybrała się na wspólny przejazd trasami pogranicza polsko - czeskiego.

Rajd zorganizowany został dzięki realizacji wspólnego projektu miasta Krnova i Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik pn."Promocja atrakcji turystycznych miast partnerskich Krnova i Prudnika" realizowanego z Funduszu Mikroprojketów  w Euroregionie Pradziad. Polska grupa wystartowała rano z parku miejskiego w Prudniku i spotkała się z grupą z Krnova w miejscowości Třemesna. Następnie wspólnie cykliści udali się do miejscowości Slezske Rudoltice, gdzie był poczęstunek, możliwość zwiedzenia tamtejszego zamku oraz spotkanie polsko - czeskiej grupy roboczej dyskutującej nad ostatecznym projektem nowej mapy rowerowej, która już wkrótce zostanie wydana. Nowa publikacja będzie zawierała dość duży obszar pogranicza polsko - czeskiego, propozycje wycieczek rowerowych, atrakcje turystyczne, informacje praktyczne oraz plan miast Krnova i Prudnika z zaznaczonymi ścieżkami rowerowymi.
Rowerowy rajd był kolejnym przedsięwzięciem Prudnika i Krnova, miast które dzięki owocnej współpracy w przeciągu ostatnich miesięcy zbudowały wspólną ofertę turystyczną.

Obraz:

Projekt „Promocja atrakcji turystycznych miast partnerskich Krnova i Prudnika” jest współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb