Logo
BIP

„Wieże Pogranicza” cieszą się dużą popularnością

Nowy produkt turystyczny Wieże Pogranicza opracowany przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, a zrealizowany dzięki Mikroprojektowi z Euroregionu Pradziad „Wspólna promocja rozwoju turystyki na pograniczu czesko – polskim” wraz z partnerami czeskimi Krnovem i Jesenikiem, cieszy się dużą popularnością wśród turystów. W każdym tygodniu do biura Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik zgłaszają się osoby, które zdobyły wszystkie punkty widokowe oraz pamiątkowe monety.

Turysta po okazaniu Dziennika Wędrowca, który jest dokumentem poświadczającym zaliczenie punktów widokowych, otrzymuje certyfikat oraz prudnicką maskotkę Wieżaka. Po wypełnieniu specjalnej ankiety może również uczestniczyć w losowaniu, które odbędzie się 15 września. Zwycięscy otrzymają kupony, które następnie, będzie można wykorzystać w sklepach sportowych w Jesnieku i Krnovie.

Jak poinformowali nas niedawno pracownicy Muzeum Ziemi Prudnickiej, dzięki naszemu produktowi, często zdarza się, że 90% turystów odwiedzających prudnicką atrakcję pochodzi z Czech, co jest dowodem, na to, iż produkt spełnia swoją rolę promoując nasze miasto w Republice Czeskiej. Produkt oprócz miejsc widokowym ma na celu popularyzację obiektów, które znajdują się w niedalekiej odległości od punktu widokowego, w Prudniku to m.in. Sanktuarium św, Józefa, Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz centrum miasta. Wieże Pogranicza to również rodzaj oferty turystycznej, wykorzystywanej przez lokalnych właścicieli obiektów noclegowych.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy zgłosić się do punktu informacji turystycznej na terenie Prudnika (Schronisko Młodzieżowe, ratusz, muzeum) i pobrać darmowo Dziennik Wędrowca. Następnie można ruszyć na zwiedzanie pogranicza polsko - czeskiego.

Szczegóły dot. naszego produktu: http://www.promocja.prudnik.pl/promocja-tresc-222-wieze_pogranicza___nowy_produkt_turystyczny_.html

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb