Logo
BIP

"Wieże Pogranicza" - nowy produkt turystyczny !!!

Wyrusz szlakiem po polsko-czeskim pograniczu, zbieraj pieczątki, zdobywaj monety i graj o nagrody !

Odwiedź dziewięć miejsc widokowych w 3 miastach polsko-czeskiego pogranicza. Konkurs będzie trwał od 15.5 do 31.8.2018 r. Zobaczysz tu piękną przyrodę i wiele zabytków. Przeżycia z podróży możesz zapisać do oryginalnego Dziennika Wędrowca. Nagrodą jest m.in. pamiątkowa moneta, którą otrzymasz w miastach Krnov (CZ), Jesenik (CZ) i Prudnik (PL). Monetę uzyskasz zbierając pieczątki do Dziennika Wędrowca, odwiedzając wyznaczone miejsca widokowe. W przypadku uzyskania wszystkich trzech monet i po wypełnieniu krótkiej ankiety masz szansę na dalsze nagrody. Losowanie odbędzie się jesienią.

Wieże i punkty widokowe:

JAK GRAĆ - REGUŁY GRY O MONETY PAMIĄTKOWE!

1.Dziennik Wędrowca

Odbierz swój Dziennik Wędrowca w Centrum Informacji Turystycznej lub punktach widokowych.

Miasto Prudnik (PL): Wieża Woka, Plac Zamkowy, Muzeum Ziemi Prudnickiej (Arsenał) ul. Bolesława Chrobrego 5, Punkt Informacji Turystycznej (ratusz), Rynek 1, Punkt Informacji Turystycznej (Schronisko Młodzieżowe „Dąbrówka“) ul. Dąbrowskiego 26.

Miasto Jesenik (CZ): IC Katovna Jeseník, Palackého 176/12, wieża widokowa Zlatý Chlum – Česká Ves, wieża widokowa Biskupia Kopa – Zlaté Hory, schronisko Jiřího na Šeráku – Ramzová.

Miasto Krnov (CZ): CIT Krnov, Hlavní náměstí 111/25, wieża ratuszowa - Krnov, Hlavní náměstí 96/1, synagoga - Krnov, Soukenická 83/28, wieża widokowa Cvilín.

 

2. Podróżuj z Dziennikiem Wędrowca!

W każdej miejscowości w 3 miejscach opisanych w Dzienniku Wędrowca zbierzesz po jednej pieczątce. Pieczątki nie mogą się powtarzać.

Jesenik i okolice: wieża widokowa Zlatý Chlum, wieża widokowa Biskupia Kopa, miejsce widokowe - schronisko Jiřího na Šeráku.

Krnov: wieża ratuszowa, wieża synagogi, wieża widokowa Cvilin.

Prudnik: wieża widokowa na Koziej Górze, Wieża Katowska, Wieża Woka.

 

3. Pieczątki zamień na monety!

Mając w Dzienniku Wędrowca 3 zebrane pieczątki z jednego miasta możesz się cieszyć !  Ukończyłeś  pierwszy etap naszej gry. W nagrodę własnoręcznie wybijesz monetę przy pomocy mennicy, po wcześniejszym okazaniu Dziennika Wędrowca.

Gdzie znajduje się mennica?

Miasto Jesenik (CZ): CI Katovna Jeseník, Palackého 176/12, Jeseník 790 01.

Miasto Krnov (CZ): CIT Krnov, Hlavní náměstí 111/25, Krnov 794 01.

Miasto Prudnik (PL): Wieża Woka, Plac Zamkowy, 48 – 200 Prudnik.

 

4. Zdobądź 3 monety i zagraj o kolejne nagrody!

Jeżeli uda się Tobie odwiedzić wszystkie trzy miasta Jesenik, Prudnik i Krnov a w Dzienniku Wędrowca będziesz mieć 9 pieczątek po jednej z każdego miejsca, to przechodzisz do kolejnego etapu gry. Więcej informacji uzyskasz w Centrum Informacji w Jeseniku, Prudniku i Krnovie. Otrzymasz od nas pamiątkowy certyfikat a po wypełnieniu krótkiej ankiety weźmiesz udział w losowaniu dalszych atrakcyjnych nagród. Losowanie odbędzie się 15 września 2018 r.

Główne nagrody:

- bon podarunkowy dla 2 osób na weekendowy pobyt w uzdrowisku Priessnitz (dzielnica Jesenika) z zakwaterowaniem, wyżywieniem i zabiegami spa. Kupon ważny do 17 grudnia 2018 r.

- 2 szt. bonów do wykorzystania w sklepie sportowym w Prudnik o wartości 200 zł. Bony można wykorzystać do końca listopada 2018 r.

- bilet rodzinny dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci na kolejkę wąskotorową Tremesna - Osoblaha w sezonie 2019

- voucher dla całej rodziny na wypożyczenie hulajnogi w Centrum Informacji Turystycznej  w Krnov w sezonie 2019

Obraz:

Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik jest pomysłodawcą nowego produktu turystycznego „Wieże Pogranicza”. Został on zrealizowany przy współpracy z partnerami czeskimi, miastami Krnov i Jesenik. Produkt powstał dzięki projektowi z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradziad pn. „Wspólna promocja turystyki na pograniczu czesko – polskim”.

 

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb